fbpx
Novosti

Konkretna vizija Čakovca : 
Obiteljski park Sajmište – novi centar društvenog života Međimurja/Čakovca

Procesom betonizacije koji je zahvatio naš Grad u proteklih nekoliko godina, ostale su zanemarene bazične potrebe našeg društvenog života : obiteljskih sadržaja gotovo da i nema, postojeća dječja igrališta su neodržavana i u velikoj mjeri neupotrebljiva, a zbog nesigurnosti izazvane dugogodišnjom nebrigom, Perivoj Zrinskih ljudi zaobilaze u širokom luku.

obiteljski parkPrenamjenom parcele baraka nekadašnjeg GK Međimurja u „Obiteljski park Sajmište,“ stvorit ćemo sadržaj koji kronično nedostaje građanima Grada Čakovca : raznolika dječja i sportska igrališta, urbana vježbališta, piknik i relax zone prostirat će se na više od 15.000 m2 zelenih površina, dok će novoizgrađena društveno-komercijalna zgrada ponuditi građanima sadržaje poput kuglanja, kina, fitness centra, igraonice, ugostiteljskih objekata (maksimalno 20% parcele).

Osim komercijalno-zabavnog dijela, novoizgrađena zgrada bit će prilagođena potrebama udruga koje i trenutno borave na predmetnoj parceli, a posebice onima koji brinu o našim najmlađima i najranjivijima.

Obiteljski park Sajmište podrazumijeva i podzemno parkiralište, koje bi djelomično riješilo notorni problem nedostatka parkirnih mjesta u gradu.

Dva su moguća izvora financiranja obiteljskog parka :

  1. Bespovratna sredstva EU fondova
  • Kako nam je u predstojećem razdoblju (2021. – 2027.) na raspolaganju 180 milijardi kuna iz EU fondova za oporavak od covid krize, izgledno je financiranje društvenih sadržaja za podizanje kvalitete života lokalnog stanovništva bespovratnim novcem EU
  1. Javno-privatno partnerstvo
  • Ukoliko projekt iz nekog nepoznatog razloga nije moguće financirati bespovratnim EU sredstvima, alternativna opcija realizacije projekta je javno-privatno partnerstvo u kojem Grad osigurava zemljište, dok privatni investitor gradi zgradu u svojem trošku. Kao naknadu za zemljište, privatni je investitor dužan ustupiti 20% novoizgrađene građevine u trajno vlasništvo Gradu Čakovcu, dok se ostatak od 80% građevine obvezuje ustupiti Gradu u trajno vlasništvo nakon 25 godina.

Ovim projektom rješavamo istovremeno nekoliko problema.

Umjesto rugla ruševnih baraka, građanima ćemo osigurati moderno mjesto zanimacije na kojem će moći provesti dragocjeno vrijeme s obitelji.

Umjesto betona i asfalta, građanima ćemo osigurati zelenilo, park i prirodu.
Dosta je bilo glasanja za „manje zlo“. Ovaj put imate ZA koga glasati!


Pogledajte promotivni video simulacije Obiteljskog parka Sajmište
obiteljski park video simulacija

Možete preuzeti video na Vaš uređaj na ovoj povezniciPogledajte galeriju fotografija

 Obiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište ČakovecObiteljski park Sajmište Čakovec